swaniig
swaniig swaniig
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Please Help!!!! 20 Points! The total price of 8 oranges and I apple at $1.20 is double the total price of I orange and I pear at $1.80. How much is the price of I orange?​

Please Help 20 Points The total price of 8 oranges and I apple at 120 is double the total price of I orange and I pear at 180 How much is the price of I orange class=

Respuesta :

Otras preguntas

There are 550 students at Green County Middle School and 220 of them ride the bus to school.What percent of the students ride the bus?
calculate the kinetic energy of a car that travels at a speed of 20 m/s and has a mass of 1200 Kg
You would use hexagonal writing to _____. A) study your subject from all angles B) write about literature C) write about a personal experience D) refine your pu
Angle BAC is congruent to angle DCA by ......
Which of the following is one of the ending compounds during cellular respiration? A.Glucose B.Mitochondria C.Oxygen D.Water
who is the benjamin franklin
The length of JK ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ is 12 units. What is the length of the image of the line segment after a dilation with a scale factor of 2/5 ?   Enter your answer
What is one difference between folktales and fairytales
To what did the term mutually assured destruction refer during the Cold War? A. Global warming B. Economic collapse C. Conventional war D. Nu
What is tribute? Explain how the Assyrians became rich by through tribute