v309541 v309541
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12.00. What is the cost per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

I am a 2 digit product. One of my digits is the same as one of my factors, 8. The other digit doubled is 8. What product am I?
Emily and Sarah had a total of $80. after Sarah spent 1/3 of her money and Emily spent $17, Emily had twice as much money as Sarah. how much more money did Emil
How far away is Earth from the Sun? a. 93 miles b. 93 thousand miles c. 93 million miles d. 93 billion miles
Auroras occur at _____ of a planet. the equator the north magnetic pole only the south magnetic pole only both magnetic poles
Carmen enters a painting in an art contest. The contest rules say that all paintings must be rectangular, with an area no greater than 3,003.04cm. Carmen's pain
How should you explain your supporting evidence? (5 points) without topic sentences in at least 500 words as clearly as possible briefly and without detail
The president pro tempore of the Senate is what?
A woman poet of the Victorian era was _____. Mary Ann Evans Charlotte Bronte Elizabeth Barrett Browning Christabel Wordsworth and Coleridge were identical in t
Which statement describes a controversial step taken by President Wilson's Attorney General Mitchell Palmer in 1920?
An expert is someone who __________.