leahzavala09 leahzavala09
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 8 oz jar of peanut butter costs $1.32 – what is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following pairs of substances can be broken down chemically?  a. Ammonia and iron  b. Helium and argon  c. Methane and water d. Potassium and lith
If n = 5, what is the value of x in 9n - (3 + n) = x
How can I solve this problem? I dont want the answer I just need the steps to solving it finding the proportion??1.5/6=10/p
why do the two elements silver and iron have different properties
The word form for 1.070,070
How is the work of a volcanologist similar to the work of a life scientist? How do the two jobs differ?
(Three words) A formal summary of the rights and liberties believed essential to the people.
Find the GCF for 40 and 48
What are the three neighbors of the Southeast State
To the nearest hundred what is e greatest whole number that rounds to 2,500? and the least whole number?