leahzavala09 leahzavala09
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 10 pound bag of apples costs $9.85 - what is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

what is 1+1-1 its a test and its impossible to solve
า Write the intensive pronoun that completes the sentence. can You visit the museum on Saturday​
write down 4 situations where magnets are used in our daily life​
A sports store donates basketballs and soccer balls to the boys and girls club. The ratio of basket balls to soccer balls is 7:6. The store donates 24 soccer ba
Find x given the prism has a surface area of 286 in². Explain your thoughts
Which practices can be used to protect our supply of freshwater? reduce trade restrictions increase conservation reduce dependence on fertilizers and pesticides
Could someone help me do this​
subtract:- -5/12 from 2​
Explain what similarity means in terms of congruence and proportionality. ​
How much percentage is 7 out of 52.99