33631 33631
  • 07-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 7-meter roll of blue ribbon costs $12.04. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

a dog is tied to a wooden stake in the backyard. his chain is 18.6 feet long and he runs around in circles pulling the leash as far as it can go. if he runs ar
A point charge q1 is at the center of a sphere of radius 20 cm. Another point charge q2 = 10 nC is located at a distance r = 10 cm from the center of the sphere
If Sam is paid biweekly and his annual salary last year was &32,000
49 is 7% of what number?​
The tree diagram below shows all of the possible outcomes for flipping three coins. 1st coin 2nd coin 3rd coin Outcomes 1 1 1 1 III I 1 1 LIII III IIIIIIII 1 1
Hey everyone hopefully your doing great just want to ask a quick question and hopefully you guys answer!!!
what’s equivalent for x to the power of -3 that uses positive exponents? A. x to the power of -3 B. x to the square root of 3 C. 1 over x to the power of 3 D. 1
Which is a vocal form used where the music is the same for each stanza of a poem or song? A. song cycle B. thorough composed form C. modified strophic form D
which point is closest to the y-axis? (10,15) (5,-12) (-9,11) (-4,14)
Identify the source described as primary secondary, or tertiarythe book Little Women by Louisa May Alcott​