zahraalsawad0
zahraalsawad0 zahraalsawad0
  • 07-11-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost 1.85 per kilogram
Work out the cost of 1.6 kilogram of apples
for 20 points

Respuesta :

Otras preguntas

electrical_________ is the transfer of electrical energy through matter
Magnesium burns with a very bright light. When the flame goes out, a White powder is left behind. What is the name of that white powder?
Contrast common attitudes to bogs in the past and the present.
what role do producers play in establishing earth as a living planet
how many liters of 4M solution can be made using 100 grams of lithium bromide
Kristen has 7.5ml of water and her lab partner Rebecca has 2.3l. how many total microliters do they have?
Write an equation of the line that passes through the given points. (-2,7) and (1,-2)
A dog pulls on a pillow with a force of 2.3 N at an angle of 21.9◦above the horizontal a) What is the x component of this force? Answer in units of N
As part of a class project. Mesut collected $126 in donations for a local hospice. That amount was 7% of the total amount collected by the class. How much mo
On Monday, Harold picked up four donuts and three large coffees for the office staff. He paid $4.96. On Tuesday, Melinda picked up six donuts and six large coff