mialeemccullum20 mialeemccullum20
  • 06-11-2022
  • Mathematics
contestada

You want to buy some noodles. A 9-ounce package costs $3.15. A 12-ounce package costs $4.44 A 22-ounce package costs $7.26. Which package is the best buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Read It!Manhattan resident Melinda Hackett hired carpenters to construct a tree house for her daughters. She thought that it would help compensate for the caref
hiii please help i’ll give brainliest if you give a correct answer tysm!
Please hellp <333!!!!
PLZ help. The variables x=9 and y=15 vary directly. Write an equation that relates the variables
A pool in the shape of a cylinder with a height of 6 m and a base radius of 7 m is drained for repair. If the rate at which the pool is being drained is 3 m3/mi
Kira makes $7.50 babysitting. She has been doing such a great job that the family has decided to give her a raise! They are going to pay her $9.75 an hour now!
"danser" au présent de l'indicatif à la 1ère p.s. Your answer
What is the netforce of the dog ​thanks!
Consider the reasons why Georgia should invest in free trade. Write a sentence to explain the two benefits of free trade.
With this diagram what could be the values of a and b?