9b7qc4g9zx 9b7qc4g9zx
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Janet purchased a gallon of apple juice for $3.34, a loaf of rye bread for
$1.40, and a jar of peanut butter for $2.85. How much money did Janet spend
in all? Do not include $ in your answer.

Respuesta :

Otras preguntas

How do i solve this question
What is the axis of symmetry for f(x) = 2x2 − 4x + 5? A) x = −2 B) x = −1 C) x = 1 D) x = 2
List the four conic sections can explain why we call them conic sections
What is a memoir? A. A fictional account of an event in a person’s life B. A nonfiction piece of writing about a historical person C. A personal account of an e
The two major ways a person can become a legal U.S. citizen are (3 points) jus soli or jus sanguinis birth or naturalization application or an oath education or
What is the force acting on an object of mass 10 kg moving with a uinform velocity of 10 m/s ? A) 100N B) 10N C) 0N D) 1N
Can someone help me please?
In the trapezoid ABCD ( AB ∥ CD ) point M∈ AD , so that AM:MD=3:5. Line l ∥ AB and going trough point M intersects diagonal AC and leg BC at points P and
how to do step by step this
Who was exploring during the Age of Exploration? What were they exploring during the Age of Exploration?