602437
602437 602437
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 5oz jar of jam costs $2.50. How much is the unit price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Compare dating in Anne franks time to the present
Why are there so few working wave power stations?
what is 5 divide by zero? but the answer is not zero???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
How passage of food from the stomach is regulated onwards?
What does vena cava transport?
how many gallons are in 161.25 sq ft
what is 2a-3 when a=6
Write a brief note on lymphatic system in human being.
what wilhappen if fertillization is doone when no egg is released,
Are all metals acidic in nature and all non-metals basic? and what is the nature of their oxides?