anuhbelt anuhbelt
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

hey! i will give a lot of pts for the answers to these!!

hey i will give a lot of pts for the answers to these class=

Respuesta :

Otras preguntas

9. The cost of 3 notebooks and 2 pens is $10.45. The cost of 4 notebooks and 6 pens is $17.60. Part A: What is the cost of each item? Part B: Miles needs
Like states and countries, each city is divided into
strategies and adaptations a species uses in its environment​
the two main kinds of slavary were​
Let u = <-5, -9>, v = <6, 8>. Find -8u - 2v.
If f(x) 5x/3 + 5 , Which of the following is the inverse of f(x)?
Today only a table is being sold at a 73% discount. The sale price is $167.40 . What was the yesterdays price?​
I need hep please help!!!!????????
determine whether​ the two expressions are equivalent. If so, tell which properties are applied. (12+10)+7 and 12+(10+12) pls help imma idiot
What volume is equivalent to 12.0 m^3? 1.2 x 10^‒3 km^3 1.2 x 10^4 mm^3 1.2 x 10^10 mm^3 10 POINTS