mkmz mkmz
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is $2.23. Twenty-four oranges and 12 apples cost $8.04.
Find the cost of each orange and each apple.

Respuesta :

Otras preguntas

answer right now thank you
2. Who are Loki's 3 children?
The process of selecting the jury is called voir dire. options: True False
1 Which is a factor of x2 + 5x – 24? a - 0 (x - 6) O (x + 6) O(x - 8) O (X + 8)
Choose whether the statement is a fact or an opinion. The first Monday in September is celebrated as Labor Day in the United States.
which term refers to the fact that the therapist cannot disclose
What was one john maynard keynes major economic beliefs
will give brainliest!!! Help pls!
To Kill a Mockingbird, How do we know early in the book that the story takes place in 1930
For questions 2 z 3. simplify each polynomial 2. 3x²+6-2x+5x-4x²+93. 2x²+6x-7x+8-3x²+1​