lmm311203 lmm311203
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada


John and Ariana bought school supplies. John spent $10.20 on 4 notebooks and 6 pens. Ariana spent $7.20 on 3 notebooks and 4 pens. What is the cost of 1
notebook and what is the cost of 1 pen?

Respuesta :

Otras preguntas

Cartos saves aluminum cans to sell to the recycling center. He recently recycled 43 pounds of cars and received $23.65. How many dollars would he get at this ra
Help please!!! Find the measure of A in the picture below.
The sum of two numbers is 27. One number is 2 times as large as the other. What are the numbers?
SOMEONE HELP PLEASE!!!
True or false. A 12 yearold boy and a 25-year-old girl probably have the same recommended daily intakes of each food group
Help ASAP this assignment is due today!!!!
42x^2y^4+18x^4y^9+6x^6y gcf
Civil war word unscramble
Please help if you know Spanish! Conjuga el verbo superar en el pretérito Lissy _________ Yo ___________ Tú y yo _____________ Juan y Luis ______________ Tú __
How did the ability to plow vast tracts of land change the economic value of the land in the southern Plains?