UknowmeKorean UknowmeKorean
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada

The store was selling apples for 85 cents per pound. If my recipe for apple crisp calls for 5 1/2 Ib of apples, and I plan to triple the recipe, how much should I budget for the apples I will need.
Please help me with the question.
Thank you for your time.

Respuesta :

Otras preguntas

A Cessna aircraft has a lift off speed of 147 km/h. What minimum constant acceleration does this require if the aircraft is to be airborne after a take off run
10 little 3 times 48
List 4 differences between qualitative and quantitative data.
When I was little, Grandma always played with me. She taught me how to dance, and she made beautiful clothes for my dolls. She was my special friend, but I had
The track of a roller coaster is 1.265 miles long. The ride lasts for 2.3 minutes. What is the average speed of the roller coaster in miles per hour?
A bank manager wants to encourage new customers to open accounts with principals of at least ​$3,500. He decides to make a poster advertising a simple interest
Main point about Matheilde in the necklace by Guy de Maupassant.​
An energy pyramid is a triangular diagram that shows an ecosystem's loss of energy. true false
I don’t know this please help me
T h e t u r t l e w a s a n i m p o s t e r