jevaeh0408 jevaeh0408
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada

A yoga studio offers memberships that cost $21 per month for unlimited classes. The studio
also accepts walk-ins, charging $7 per class. If someone attends enough classes in a month,
the two options cost the same total amount. What is that total amount? How many classes is
that?

Respuesta :

Otras preguntas

how many suns are there
[tex] \frac{ - 48 + 6}{ - 7} + ( - 3)( - 4)( - 2)[/tex]​
Write 5 Facts about the American Industries after Civil War
what are three transitional word phrases?
9 A right rectangular prism What is the volume, in cubic meters, of the prism?
Izzy has 354 grapes and 600 red grapes. The man in the store is selling apples. How many grapes are there in all?
The boys end up being adopted by different families. After 20 years the boys are contacted by a researcher who is conducting a study on twins separated at birth
The "passé récent" is a tense we use to express something: 1) that will happen soon 2) that just happened
Trent is 25 years old and works for a company that matches his 401(k) contribution up to 5%. The interest rate for his 401(k) is 7.3%. If he puts away 10% of hi
Find X. PLEASE HELP:(