lolnoobez lolnoobez
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada

scott is buying kale chips for his lunches. he can buy a pack of six 1/2 ounce bags of kale chips for 9.00, or he can buy one 5 ounce bag of kale chips for 12.50. which option costs lest per ounce of kale chips explain

Respuesta :

Otras preguntas

What is the difference between a polysomnography and electroencephalography?
can someone please help with this
What is the least common denominator of the fraction 2 over x plus the fraction x over x plus 1 plus the fraction x plus 1 over 3 x?
The brain is malleable during early childhood before pruning is complete. this is called ________.
How long is a medical facility required to maintain appointment sheets? A. 5 years B. 6 years C. 3 y
how would the expression x2-4 be rewritten using a difference of squares
A forest fire covers twice the amount of forest as it did 3 days ago. 3 days ago, this fire covered 300 square miles and it continues to grow at the same rate.
Which class of American society attributes membership to birth rather than to merit? upper class middle class working class working poor
A rectangle of area 350 square feet is 14 times as wide as it is long find its length and width
If P(x.y) is the point on the unit circle defined by real number e, then cote O B. 1 O C. 1