p6h29mvjrj p6h29mvjrj
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 8-pint container of laundry detergent costs $11.36 what is the price per cup

Respuesta :

Otras preguntas

A pool is being drained at a constant rate. The amount of water is a function of the number of minutes the pool has been draining, as shown in the table. Write
A TV at an electronics store originally costs $600, but it is on sale for 30% off. If a customer buying the TV has a coupon for $35.00 off of any purchase, what
What precent of 14 is 4.34?
Why did some alpha particles bounce off the gold foil?
Why did some alpha particles bounce off the gold foil?
A theater technician charges a $200 flat fee and 5% of all profits from ticket sales per show. If the technician made $400.00 on a show, how much total profit w
What infinity multiplied by pi
And the last question is: The sum of two consecutive integers is at least 14. What is the least possible pair of integers? A) 4 and 5 B) g and 7 C) 7 and 8 D)
Which inequality represents all the values of x for which the product below is defined?x[tex] \sqrt{x} -4 \sqrt{x} +1[/tex]A: x≥-1B: x≥4C:x≤4D:x≥0
A welder needs apiece of half-inch pipe18 3/4 in. Long.  she has a piece the is 28 1/8 in. Long. how much must she cut off from the longer piece?