lesli27 lesli27
  • 07-09-2022
  • Mathematics
contestada

Yield: 90%
Purchase Unit: 10 boxes = 1 case
Case Weight: 20 lbs
Case Cost: $48.00
Portion Size:5oz

Step 1: Determine number of edible portions (EP)
Step 2: Determine food cost per portion

Yield 90 Purchase Unit 10 boxes 1 case Case Weight 20 lbs Case Cost 4800 Portion Size5oz Step 1 Determine number of edible portions EP Step 2 Determine food cos class=

Respuesta :

Otras preguntas

Ashton is saving money to buy a new bike. He needs $120 but has only saved 60% so far. How much more money does Ashton need
convert 32.5oz to its equivalent in cg
is 0.25 rational or irrational
label and represent the product or quotient by drawing disks on the place value chart. 10 x 4 thousands =_____________ thousand = ___________.
How do you solve c=8x+60
convert 0.044km to meters
Subsistence farming is the dominant economic activity in which of the following countries?
Trying to figure out how the simplify the expression (-13.2)+8.1
is sharpening a pencil physical or chemical property
what's the shifting of landmasses due to movement beneath the earths crust